Samstag, 24. Dezember 2016

İslama karşı kışkırtmaları durdurun! - İmza kampanyasıAlmanya`da İslamofobi ile Mücadele Platformu "Stoppt die Hetze gegen den Islam!" (İslama karşı kışkırtmaları durdurun!) adı altında 110.000 kişiyi hedefleyen ve Alman Presserat (Basın Birliğine) ve Federal Meclis`e sunulması öngörülen bir imza kampanyası başlattı.
Platform sözcüleri Erkan Arslan, Sedat Kıymet ve Önder Demir son 20 yıldan beri İslam dini ve müslümanların hep terör ve terörizm ile birlikte Alman medyasında anıldığını ve bu "islami terör" kelimesinin açık bir şekilde Alman halkını müslümanlara ve islam dinine karşı kışkırttığını ve kendilerini bir müslüman olarak rencide ettiklerini ifade ederek, dünyada hiçbir dinin haberlerde dahi olsa insanlık dışı bir eylem olan terörizim ile birlikte anılamayacağını ve bu sebepten dolayı Almanya'da yetkililere seslerini duyurabilmek için böyle bir imza kampanyasını başlatmış olduklarını belirttiler.
İmza kampanyasına 20.12.2017 tarihine kadar Almanya ve dünya genelinden herkesin Anonim veya İsim vererek aşağıdaki online Linkten katılabilir.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen