Mittwoch, 28. Dezember 2016

21 Dilde İslam'a karşı kışkırtmayı durdurun! imza kampanyası
BERLİN – Almanya'da İslamofobi ile Mücadele Platformu tarafından 21 dilde başlatılan "İslam'a karşı kışkırtmayı durdurun" isimli İmza kampanyası, Sosyal Medyanın gündem maddesi oldu. Sedat Kıymet ve Önder Demir’in öncülüğünde yapılan online imza toplama eylemi, Alman Parlamentosunda 1 Yıl içerisinde 110 Bin imzaya ulaşınca bizzat görüşülecek.İmza Kampanyasında yapılan açıklamada:

Herhangi bir Terörist´eyleme “İslam terörü” denemez. Eğer Hıristiyan olsalar, “Hıristiyan terörü” veya Yahudi olsalar “Yahudi terörü” denemeyeceği gibi. Çünkü herhangi bir din adına masum insanların öldürülmesi mümkün değildir. Dine inanan, Allah korkusu taşıyan bir insan böyle bir şey yapamaz. Terörizm bir Dine mal edilemez.

Din sevgiyi, merhameti, barışı emreder. Terör ise dinin zıttıdır; acımasızdır, kan dökmek, öldürmek, acı çektirmek ister. Tetikçilerin hangi ismi taşıdığı, kimliklerinde ne yazdığı önemli değildir. Masum insanları göz kırpmadan öldürüyorsa, dindar değil dinsizdir. Allah’tan korkmayan, tek amacı kan dökmek ve acı çektirmek olan bir canidir. Bu nedenle, “İslami terör” kendi içinde çelişkili ve son derece hatalı bir kavramdır. Çünkü İslam dininde

hiç bir şekilde teröre yer yoktur. Aksine, İslam’a göre “terör” olarak adlandırdığımız eylemler (yani masum insanlara karşı işlenen cinayetler), büyük bir suçtur ve müslümanlar bu eylemleri engellemek, yeryüzüne barış, huzur ve adalet getirmekle sorumludurlar.

Biz Müslümanlar Terörü lanetliyor ve kendimizi Terörden Mesafeliyoruz!

Özellikle son 20 yıldır Batı dünyasının gündeminde “İslami terör” denilen bir kavram bulunmakta ve sıkca basında yer almaktadır.

Biz Müslümanlar olarak dünyadaki korku ve Kaosa neden olan tahrik ve insanları birbirlerine karşı kışkırtan ve bu nedenle istismar ve sömürmek isteyen Şeytani terörizmi lanetle kınıyoruz.

Herkesin bu İmza kampanyasına Katılmasını temenni ediyoruz.


Online imza Linki: https://www.openpetition.de/petition/online/islama-karsi-kiskirtmayi-durdurun


Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen